10 кроків як грамотно спланувати шафу-купе

Для шафи або гардеробної важливіше не дизайн, а те, що всередині. При проектуванні шафи купе на замовлення необхідно приділити особливу увагу розподілу секцій та наповненню, аби уникнути незручностей при використанні. Нехай день починається з посмішки, аніж нервових пошуків необхідних речей.

Крок 1 – розсортуйте одяг

як грамотно спланувати шафу купе

Перше, з чим ви маєте визначитись перед тим, як спланувати шафу-купе – кількість речей для зберігання. Подумки або на папері відсортуйте їх. Розділіть на ті, що можуть лежати на полицях та ті, що необхідно вішати.

Схема приблизно виглядає так:

 • сукні – 15 шт;
 • футболки мої – 10 шт;
 • футболки чоловіка – 20 шт;
 • светри мої – 15 шт;
 • светри чоловіка – 8 шт
 • і т.д.

Дрібні речі типу шкарпеток, білизни краще зберігати в шухлядках або висувних корзинах. Спочатку це може здатись смішним, але тільки так ви зрозумієте, скільки треба полиць, вішалок, шухляд.

Крок 2 – зонування простору шафи

Ергономіка – обов’язкова умова для будь-якої шафи, а тим більше гардеробної. Аби конструкція була зручною, її умовно поділяють на зони:

 • верхню;
 • середню;
 • нижню.

Як грамотно спланувати шафу купе

Основна зона використання – центральна, де все знаходиться на рівні очей. В ній слід розташовувати ті речі, якими користуєтесь найчастіше.

Верхня зона – найбільш важко досяжна, тому в ній доцільно зберігати речі тривалого зберігання (сезонний одяг, ковдри, валізи).

Нижня зона ідеально підходить для зберігання взуття, різних коробок, а також під шухлядки.

 Крок 3 – розрахуйте розміри секцій

Коли стало відомо, скільки у вас насправді речей, можна переходити до планування і малювання шафи. Тут є декілька загальних правил:

 1. Відстань між полицями має бути 35-40 см по висоті.
 2. Секції зі штангами під вішаки краще робити трохи ширше відділень з полицями. Наприклад, секція під штанги – 90 см, а найбільш зручна ширина під полки – 50-60 см.
 3. Висоту секції зі штангою достатньо робити 80-100 см для короткого одягу, 150-160 см – для довгого. Оптимальне рішення – виміряти наявний одяг і додати 20 см.
 4. Верхня зона зазвичай використовується під габаритні предмети, тому її варто зробити висотою 45-50 см.

Шафа купе

Крок 4 – загальні габарити шафи

Висота. Теоретично висота вбудованої шафи-купе на замовлення може бути будь-яка. Але є нюанси. Якщо замовляти найпопулярнішу шафу з ДСП корпусом, то будете обмежені максимальною висотою плити – 275 см. Для квартири цього зазвичай достатньо. Якщо вам потрібна шафа вище, зверху просто надбудовується антресоль.

как спланировать шкаф-купе

Загальну глибину шафи купе краще робити не 60 см, як це загально прийнято, а мінімум 65 см. Через механізм дверей все внутрішнє наповнення заглиблюється на 10 см. Відповідно, внутрішня глибина шафи 50 см для одягу з вішаками трохи замала.

Двері купе. Оптимальна ширина однієї дверки вважається 60-80 см. Фасади таких розмірів найбільш зручні в експлуатації і їх не перекошує. Можна зробити і ширше – до 120 см. Але ми не радимо робити більше, інакше вони почнуть руйнувати роликовую систему. Найбільш гармонійні пропорції висоти і ширини дверей – 1: 5.

Крок 5 – сплануйте шухляди та органайзери

Шкаф купе львов

За зручність експлуатації відповідають численні шухлядки, полки та органайзери. Їх варто продумати дуже уважно.

Шухляди не тільки спрощують сортування речей, а і зберігають їх від пилу плюс економлять місце. Висота стандартного ящика 20-25 см, а полиці – 35-40 см. Мінус шухлядок лише в тому, що вони збільшують вартість шафи-купе. Тому варто планувати їх там, де це справді доцільно. Наприклад, капелюхи, краватки або рушники краще зберігати на поличках. А під білизну чи шкарпетки виділити шухляду.

Органайзери. Ці маленькі помічники допомагають уникнути хаосу. Органайзери можуть бути вбудованими в шухлядку, а можна купити готові пластикові перегородки під потрібний розмір.

Крок 6 – заплануйте штангу та пантограф

Як вже казали, одяг у великих секціях розумно розміщувати на вішаках, які тримаються на штанзі. Висота секції від 100 до 160 см. Ширина не менше 60 см. Інколи доцільно робити окремі бокси зі штангою для коротких речей (спідниці, сорочки). Вони економлять простір та виглядають естетично.

Пантограф в шкафе

Штанга з ліфтом (пантограф) – це механізм, який дозволяє опускати та піднімати штангу з вішаками без жодних зусиль. Такі конструкції дуже зручні та просто незамінні в високих шафах, де приходиться задіяти простір під стелею. Пантограф опустить речі прямо вам в руки, а потім підніме штангу з речами на недосяжну висоту.

Крок 7 – правильне зберігання взуття

як грамотно спланувати шафу купе

Заплануйте в шафі-купе секцію для полок із взуттям. Зазвичай вони проектуються в нижній частині шафи. Їх стандартна довжина складає 80-100 см.

Для зручності можна зробити полки з нахилом. Але вони забирають місце. Тому раціонально розділити взуття на дві частини: те, яке носиться зараз, і те, яке треба зберігати. На полицях залиште необхідне, а решту складіть в коробки і приберіть в далекі кути шафи.

Крок 8 – правильне зберігання краваток

Спеціальні органайзери для краваток – корисна та зручна річ. Є три варіанти їх зберігання. Ергономічний, але дорогий – висувна вертикальна секція. Більш демократичний – спеціальні вбудовані вішачки. Або ж шухлядка з перегородками, де можна зберігати краватки у звернутому вигляді.

Зберігання краваток в шафі

Крок 9 –  вбудована прасувальна дошка

Рідкісна, але дуже доречна конструкція в шафі. Вона позбавить вас від складання-розкладання прасувальної дошки і турбот про те, куди її прилаштувати.

Шафа з прасувальною дошкою

Крок 10 – тип фасаду

Не обов’язково ховати вміст секцій за великими монолітними дверима-купе. Можна зробити для кожної секції свої окремі дверцята. Висувні ящики в цьому випадку стануть частиною фасаду. Ви отримаєте швидкий доступ до речей, та й фасад буде виглядати цікавіше – якщо, звичайно, ви естетично спланували конструкцію.

Це були кілька основних порад по наповненню шаф-купе. Насправді, підводних каменів та нюансів при проектуванні шафи велика кількість. Краще довірити цю роботу фахівцям. Ми з радістю допоможемо вам спланувати ідеальну гардеробну або шафу-купе, втілюючи розумні рішення і життя!

Долучайтесь до нашої спільности в мережі Facebook, щоб бути першим в курсі новин та проектів!

(Меблі від виробника – Комодіно©, Львів)