Топ-5 порад, як грамотно спланувати кухню

Кухня – це особливе місце в кожній оселі, яке сповнене домашнім затишком. Як ніяке інше приміщення, воно має потребу в гарному плануванні і грамотному дизайні. Ми розповімо, як правильно і раціонально спланувати кухонний простір.

Крок 1. Визначте, що саме вам потрібноСучасні кухні на замовлення

Скільки людей у вашій родині? Як часто ви готуєте? Чи плануєте ви використовувати кухню тільки для готування або також для прийому їжі? Перед тим, як почати планування кухні, треба відповісти на всі ці питання.

Кількість шаф і шухляд має відповідати вашим потребам. Подумайте, скільки місця вам потрібно для зберігання продуктів, посуду і побутової техніки, трохи його збільшіть і отримаєте потрібну кількість кухонних шаф, полиць і робочих поверхонь.

Пам’ятайте, що не завжди треба заповнювати абсолютно весь простір полицями і шафами. Сучасні кухні на замовлення частіше реалізуються з охайним мінімалізмом.

Крок 2. Оберіть геометрію кухні

П-образна кухня

Тепер, коли ви визначилися з кількістю шаф, час переходити до їх розташування. Спочатку потрібно визначитися з формою майбутньої кухні. Як правило, сучасні кухні на замовлення визначаються геометрією приміщення, але завжди можна вибрати з декількох основних форм:

  1. Пряма лінійна кухня (всі меблі розташовуються вздовж однієї стіни).
  2. Паралельна кухня (меблі розміщуються вздовж двох паралельних стін).
  3. Г-подібна (використання кутового простору дозволяє задіяти більше місця під робочі поверхні).
  4. П-подібна кухня (така форма дає можливість зручно розставити велику кількість побутової техніки, оптимізувати зону зберігання запасів).
  5. G-подібна кухня (така схема підходить для великих приміщень).
  6. Острівна кухня (в середині кімнати виситься робоча поверхня, утворюючи окремий острів). Подібна компоновка дозволяє підкреслити сучасність інтер’єру.

Крок 3. Правильне зонування приміщення

Кухня з островом

Щоб зрозуміти, як спланувати меблі для кухні, необхідно умовно розбити приміщення на зони. Маються на увазі зони зберігання продуктів, приготування їжі та проведення трапез:

  • зона зберігання продуктів повинна включати холодильник, навісні шафи і тумби;
  • зона приготування їжі зазвичай включає робочу поверхню (стільницю), мийку, варильну поверхню, а також сушку для посуду. Тут треба продумати, де будуть зберігатись приправи, спеції та все необхідне кухонного начиння;
  • зона прийому їжі – це стіл зі стільцями або кухонний куточок.

Врахуйте правило «кухонного трикутника»Кухонний трикутник

Сучасні кухні на замовлення завжди плануються з урахуванням кухонного трикутника. Плита, раковина, холодильник – це 3 предмети, навколо яких зосереджено хазяйство кухні, тому доступ до них повинен бути легким, а прохід – вільним. Розташування трикутника і точок всередині нього диктує форма кухні, але його суть завжди залишається незмінною.

Щоб спростити щоденні клопоти, між плитою і мийкою варто спланувати робочу зону шириною в 50-70 см. Крім того, в цій зоні краще розмістити тумби з просторими шухлядами, в які можна складати різне кухонне начиння. Якщо з цим все приблизно все ясно, переходимо до наступного етапу.

Крок 4. Зробіть розробку макетуДизайн макет кухні

Прийшов час для макетів і креслень. Ви можете скористатися різними програмами, але краще довірити цю справу фахівцям з меблевого салону. Ми реалізуємо сучасні кухні на замовлення з попереднім 3D-моделювання. Чим детальніше буде макет, тим краще ви будете уявляти свою майбутню кухню.

Крок 5. Оберіть дизайн майбутньої кухні

Сучасні кухні на замовлення Львів

Ось ми і підійшли до найцікавішого кроку – зовнішнього оформлення кухні. Керуючись планом і макетом, ми допоможемо вам обирати оздоблювальні матеріали, кольори і фактуру майбутньої кухні, варіанти стільниць і фасадів шафок та інші необхідні елементи. Коли все узгоджено, нарешті час приступати до реалізації і отримати кухню своєї мрії!

Розмірковуючи над тим, як спланувати дизайн кухні, почніть з найпростішого – креслення. Все, що зафіксовано на папері, завжди набуває більш конкретні риси, ніж хаотичні бажання. Якщо підійти до цього питання конструктивно, то планування кухні стане цікавим процессом, а підсумковий варіант разом із нашими зусиллями перевершить всі очікування.

Майстерня Komodino з радістю допоможе створити та виготовити вашу омріяну кухню! Приєднуйтесь до нас у Facebook, щоб завжди бути в курсі новин та свіженьких проектів!

(Меблі від виробника – Комодіно©, Львів)