Дизайн маленької кухні: кращі ідеї, фото та поради

Грамотно облаштувати кухню буває складно. Заважають багато моментів: складність вибору стилю, труднощі при поєднанні функціональності і естетики, власні побажання. Особливо багато помилок спливає при дизайні маленької кухні. Здається, що в кількох квадратних метрах неможливо зробити все і красиво, і зручно. Але це тільки стереотипи!

Для маленького приміщення оптимальною буде вбудована кухня, зроблена на замовлення. В ній ви зможете зробити велику кількість різноманітних конструкцій з висувними і складними елементами. Економити кожен сантиметр стане набагато простіше.

Приклади дизайну сучасних маленьких кухонь

Меблі для кухні на замовлення

Меблі для кухні на замовлення

Дизайн маленької кухні вимагає світлі меблі. Тоді кімната не виглядає громіздкою, особливо коли майже зливається з фоновим кольором стін.

Маленька біла кухня Львів

Ніяких темних кутів на маленькій кухні бути не повинно, адже вони візуально «з’їдають» і без того скромний простір. Подбайте про достатньо природнє і штучнє освітлення: відмовтеся від щільних штор, додайте глянцевих поверхонь, уникайте занадто темної кольорової гами, передбачте не тільки загальне, а й локальне світло.

Дизайн маленької кухні

Зробити маленьку кухню максимально функціональною – не означає захарастити все шафами. Гарнітур краще вибирати настільки компактний, наскільки ви собі можете це дозволити.

Дизайн маленької кухні

Дизайн маленької кухні може бути оформлений в стилі лофт, але без перебільшень. Достатньо зробити акцент на оформленні стін та відкритих поличках замість шаф.

Купити меблі для мленької кухні Львів

Вибирайте більш високі і місткі навісні кухонні шафи, щоб задіяти простір аж до стелі. Так можна не тільки скоротити їх загальну кількість, а й організувати зберігання «недитячих» предметів максимально високо.

Меблі для кухні на замовлення

Також стильно виглядають прозорі скляні предмети. Обідній столик, пластикові прозорі стільці, навісні, практично невидимі полички, барна стійка зі скла виглядають невагомими в кухонному інтер’єрі.

Меблі для кухні на замовлення

Ідеальний варіант для невеликої кухні – студіо. Таке планування часто об’єднує кухню і вітальню, які складають єдиний відкритий простір. Переваги такого об’єднання у відсутності стін і дверей, що вели в кухню.

Меблі для кухні на замовлення

Обмежений простір вимагає максимально функціонального декору, без захоплення «прикрашенням». Це зовсім не означає, що кухня повинна бути нудною: додайте кольору, фактур, зверніться до дизайнерських світильників, підберіть стильний кухонний фартух.

Маленька кухня Львів

Маленька кухня Львів

Барна стійка на маленькій кухні також може замінити громіздкий обідній стіл. При вдалому плануванні барна стійка стає одним цілим з робочою зоною.

Дизайн-проект маленької кухні

Для невеликої кухні найкраще підійдуть лаковані гладкі фасади, відмінно відбивають світло.

Дизайн-проект маленької кухні Львів

Підвісні, висувні столи або меблі-трансформери здорово заощадять місце на кухні.

Дизайн-проект маленької кухні

Посудомийка вирішує масу проблем! Починаючи від економії часу та сил (що вельми актуально для молодих сімей з дітьми) і закінчуючи економією простору (адже маючи посудомийну машину, ви можете відмовитися від гігантської раковини і громіздкою настільної сушарки для посуду).

Меблі для кухні на замовлення

Дизайн-проект маленької кухні

Виготовлення маленької кухні

В дизайні маленької кухні використовуйте нейтральні спокійні кольори – вони візуально розширюють межі кімнати, добре відбиваючи світло. В даному випадку фахівці рекомендують обмежитися двома відтінками.

Виготовлення маленької кухні

Виготовлення маленької кухні

Меблі для кухні на замовлення

Сьогодні дизайнери пропонують масу ідей для мініатюрних кухонь: висувні каруселі та сітки, вбудовані столики, розсувні і підйомні конструкції для полиць і дверцят. Вони значно полегшують наше проведення часу на кухні, але коштують досить дорого.

Меблі для кухні на замовлення

Висувні столи для маленької кухні

Прекрасний метод економії простору – з’єднання плити, мийки і робочої поверхні однієї стільницею. З появою якісних нових будматеріалів і вдосконалених технологій переносні комунікації стали вже звичним явищем.

Меблі для кухні на замовлення

Ультрамодне рішення – виділення однієї зі стін малої кухні яскравим акцентом. Контрастний прийом освіжить простір, привнесе в дизайн свою родзинку, а приміщення при цьому візуально не звузиться.

Дизайн маленької кухні

Головне, про що треба пам’ятати, створюючи дизайн маленької кухні, – віддавати перевагу світлу, простору, використовуючи багатофункціональні меблі та техніку. Навіть на 4-5 кв. м. можна зробити затишну кімнату для приготування їжі та відпочинку.

(Сучасні кухні від виробника – Комодіно©, Львів)