Дизайн маленької кухні: кращі ідеї, фото та поради
Грамотно облаштувати кухню буває складно. Заважають багато моментів: складність вибору стилю, труднощі при поєднанні функціональності і естетики, власні побажання. Особливо багато помилок спливає при дизайні маленької кухні. Здається, що в кількох квадратних метрах неможливо зробити все і красиво, і зручно. Але це тільки стереотипи!
Для маленького приміщення оптимальною буде вбудована кухня, зроблена на замовлення. В ній ви зможете зробити велику кількість різноманітних конструкцій з висувними і складними елементами. Економити кожен сантиметр стане набагато простіше.
Приклади дизайну сучасних маленьких кухонь
Дизайн маленької кухні вимагає світлі меблі. Тоді кімната не виглядає громіздкою, особливо коли майже зливається з фоновим кольором стін.
Ніяких темних кутів на маленькій кухні бути не повинно, адже вони візуально «з’їдають» і без того скромний простір. Подбайте про достатньо природнє і штучнє освітлення: відмовтеся від щільних штор, додайте глянцевих поверхонь, уникайте занадто темної кольорової гами, передбачте не тільки загальне, а й локальне світло.
Зробити маленьку кухню максимально функціональною – не означає захарастити все шафами. Гарнітур краще вибирати настільки компактний, наскільки ви собі можете це дозволити.
Дизайн маленької кухні може бути оформлений в стилі лофт, але без перебільшень. Достатньо зробити акцент на оформленні стін та відкритих поличках замість шаф.
Вибирайте більш високі і місткі навісні кухонні шафи, щоб задіяти простір аж до стелі. Так можна не тільки скоротити їх загальну кількість, а й організувати зберігання «недитячих» предметів максимально високо.
Також стильно виглядають прозорі скляні предмети. Обідній столик, пластикові прозорі стільці, навісні, практично невидимі полички, барна стійка зі скла виглядають невагомими в кухонному інтер’єрі.
Ідеальний варіант для невеликої кухні – студіо. Таке планування часто об’єднує кухню і вітальню, які складають єдиний відкритий простір. Переваги такого об’єднання у відсутності стін і дверей, що вели в кухню.
Обмежений простір вимагає максимально функціонального декору, без захоплення «прикрашенням». Це зовсім не означає, що кухня повинна бути нудною: додайте кольору, фактур, зверніться до дизайнерських світильників, підберіть стильний кухонний фартух.
Барна стійка на маленькій кухні також може замінити громіздкий обідній стіл. При вдалому плануванні барна стійка стає одним цілим з робочою зоною.
Для невеликої кухні найкраще підійдуть лаковані гладкі фасади, відмінно відбивають світло.
Підвісні, висувні столи або меблі-трансформери здорово заощадять місце на кухні.
Посудомийка вирішує масу проблем! Починаючи від економії часу та сил (що вельми актуально для молодих сімей з дітьми) і закінчуючи економією простору (адже маючи посудомийну машину, ви можете відмовитися від гігантської раковини і громіздкою настільної сушарки для посуду).
В дизайні маленької кухні використовуйте нейтральні спокійні кольори – вони візуально розширюють межі кімнати, добре відбиваючи світло. В даному випадку фахівці рекомендують обмежитися двома відтінками.
Сьогодні дизайнери пропонують масу ідей для мініатюрних кухонь: висувні каруселі та сітки, вбудовані столики, розсувні і підйомні конструкції для полиць і дверцят. Вони значно полегшують наше проведення часу на кухні, але коштують досить дорого.
Прекрасний метод економії простору – з’єднання плити, мийки і робочої поверхні однієї стільницею. З появою якісних нових будматеріалів і вдосконалених технологій переносні комунікації стали вже звичним явищем.
Ультрамодне рішення – виділення однієї зі стін малої кухні яскравим акцентом. Контрастний прийом освіжить простір, привнесе в дизайн свою родзинку, а приміщення при цьому візуально не звузиться.
Головне, про що треба пам’ятати, створюючи дизайн маленької кухні, – віддавати перевагу світлу, простору, використовуючи багатофункціональні меблі та техніку. Навіть на 4-5 кв. м. можна зробити затишну кімнату для приготування їжі та відпочинку.