Топ-7 помилок дизайну кухні

Оформлення інтер’єру кухні – досить непросте завдання, де важливо продумати кожну деталь максимально ретельно, вибираючи якісні матеріали, меблі та техніку. Кожен крок має обов’язково виправдати себе в подальшому використанні. Приводимо топ-10 помилок, яких найчастіше припускаються при облаштуванні приміщення кухні.

Непрактична підлога

Кухня – це місце, де життя насправді «кипить». Тут постійно щось падає чи виливається на підлогу, вдаряється об неї і чинить агресивний вплив. Теплий та комфортний варіант підлоги з дерева або паркету – помилкове рішення для кухонного приміщення. Дерев’яна поверхня вбирає в себе жирні плями, розлиту рідину, а також погано переносить чищення побутовою хімією.

7 помилок в дизайні кухні

Вирішення: водостійкий ламінат, а ідеальний варіант – керамічна плитка. Підлога в кухні має бути на 100% надійною, практичною та стійкою до механічного, хімічного впливу. Ви можете комбінувати рішення: в зоні приготування їжі використовувати міцний керамограніт або кераміку, а в зоні їдальні – дерев’яну підлогу чи ламінат.

Погане освітлення робочої зони

Не можна залишати кухню без належного освітлення вздовж стільниці з мийкою і плитою. В іншому випадку, може постраждати не тільки якість страв, але і ваш зір.

Вирішення: на кухні обов’язково повинно бути дворівневе освітлення – центральне (верхній світильник чи люстра) і зональне (підсвітка, яка ставить акцент на робочу поверхню).

7 помилок в дизайні кухні

Відсутність фартуха

Наскільки потужною б не була кухонна витяжка, вам все одно доведеться чистити стіни від жирового нальоту. Особливо біля плити та в зоні приготування їжі. Тому залишати поверхню без захисного фартуха не рекомендується.

Вирішення: встановити практичний кухонний фартух. В ідеалі він повинен захищати поверхню стіни уздовж всієї стільниці. Найкращі матеріали ті, що легко піддаються мийці (скло, кераміка).

 7 помилок в дизайні кухні

Недостатня площа робочої поверхні

Маленька стільниця – це одна з найпоширеніших проблем в кухні. В деяких випадках так роблять, щоб заощадити на матеріалах, інколи – щоб не захаращувати приміщення. Але і то, і друге є помилковим рішенням. Стільниця – головна поверхня, яка обумовлює зручність всього гарнітуру. Якщо не хочете витягувати стільницю, подумайте про встановлення кухонного острова або функціональної барной стійки.

7 помилок в дизайні кухні

Розміщення і підключення техніки не було продумано на початковому етапі

Попередній дизайн-проект дозволяє ефективно продумати використання площі, враховуючи всі комунікації та підведення. Спочатку варто визначитися, яка побутова техніка має бути на кухні, а потім розробити план меблів, куди її можна максимально зручно встановити.

Духові шафи, пароварки, каво-машини, посудомийні машини, мікрохвильовки – всю побутову техніку на кухні потрібно правильно розташувати і підключити. Дрібні побутові помічники, наприклад, блендер чи тостер, також завантажують стільницю. Краще розмістити негабаритну техніку всередині шаф чи шухляд.

 7 помилок в дизайні кухні

Встановлення плити біля вікна

Встановлювати плиту безпосередньо біля вікна – рішення вкрай необдумане. Таким чином буде закритий вигляд з вікна, а скло дуже скоро покриється жирними бризками, не кажучи вже, що воно запотіватиме від пари, навіть при наявності витяжки.

Біля вікна краще розмістити мийку. Тоді господині буде приємніше займатися рутинним миттям посуду, позираючи на пейзаж за вікном. Також робочу поверхню біля вікна можна прикрасити живими квітами, поставити тут кулінарні книги, красивий посуд.

 7 помилок в дизайні кухні

Економія на фурнітурі

Одна з основних помилок, яку можна зробити при облаштуванні кухні – заощадити на фурнітурі та комплектуючих. Саме фурнітура робить використання меблів комфортним. Краще заощадити на матеріалах, але поставити якісну перевірену фурнітуру. Особливо це стосується висувних та відкидних механізмів.

 7 помилок в дизайні кухні

Сподіваємось, ми змогли допомогти вам корисними порадами. Якщо ви знаходитесь у процесі планування кухні, наші майстри та дизайнери з радістю допоможуть зробити грамотний проект меблів, щоб ваша кухня тішила своїм функціоналом, зручністю та сучасними рішеннями.

(Меблі від виробника – Komodino)